mokyklos nuotrauka

Naujienos

Pasaulinė psichikos sveikatos diena mokykloje

Spalio 10-ąją kasmet yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Siekiant stiprinti mokinių emocinį atsparumą, leidžiantį patirti džiaugsmą ir ištverti nusivylimą, liūdesį, mokyklos psichologė, socialinė pedagogė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 2-4-ose klasėse vaikams vedė užsiėmimų ciklus „Kaip nusiraminti supykus“. Mokiniai sužinojo, kad pyktis yra natūrali emocija, kuri kyla visiems. Be to, jiems buvo pristatytas „Pykčio ugnikalnis“, kuris pasakoja, kaip iš ramių tampame įsiutę, bei kokių veiksmų turime imtis kilus pykčiui. Su vaikais išbandėme 16-a skirtingų nusiraminimo būdų, kuriuos jie galės taikyti ateityje įvairiose aplinkose. Kuris nusiraminimo būdas buvo tinkamiausias jūsų vaikams, galite sužinoti jų paklausę. Gal tai piešimas, vandens atsigėrimas, šokis pagal trankią muziką, skaičiavimas, ramios muzikos klausymas ar relaksacija. 
Parengė mokyklos specialistės

Rudens krosas

Rugsėjo 25 d. 3c ir 4d klasių mokinukai dalyvavo Atvirosiose LSU rudens kroso pirmenybėse. Mokinukai įveikė 0,5 km trasą. Visi dalyviai buvo apdovanoti marškinėliais ir apyrankėmis. Mokytojos Aima ir Lina D. 

PAMOKA APIE SAUGŲ EISMĄ

2018 m. rugsėjo 26 ir 27 dienomis, siekiant užtikrinti tinkamą bendrosios prevencijos priemonių teisinio švietimo srityje vykdymą, 1-2 klasių mokiniams organizuotos pamokos saugaus eismo tema. Pamokų metu buvo naudojama standartizuota interaktyvi metodinė medžiaga "Saugus eismas". Bendruomenės pareigūnė Vilma Blažauskienė prisistatė mokiniams ir paaiškino, jog apsilankymo priežastis – saugaus eismo mokymas. 1 ir 2 klasių mokiniai buvo mokomi kaip saugiai pereiti gatvę šviesoforu reguliuojamoje ir nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjose, atliko užduotėles: kaip teisingai sudėlioti šviesoforo spalvas, kaip tinkamai sustoti prie pėsčiųjų perėjos, priminta kokie yra atšvaitai ir kaip tinkamai juos užsidėti, kaip saugiai keliauti automobiliu ir autobusu, tinkamai pereiti gatvę išlipus iš autobuso. 
Mokiniai drąsiai ir noriai bendravo su bendruomenės pareigūne bei išgirdo daug naudingos informacijos.
Socialinė pedagogė Dovilė Rudelienė

Išvyka po Kėdainių kraštą

Rugsėjo 6 d. 3c ir 3d klasių mokinukai išsiruošė į kelionę. Vaikai lankėsi Kėdainių miestosenamiestyje, sužinojo apie Radvilų giminę. Vėliau važiavo į bityną, kur ragavo gardaus medaus,apžiūrėjo avilius ir korius su medumi, ir bičių jaunikliais. Patys drąsiausi lipo į 25 metrų aukštį ir apžiūrėjo apylinkes iš apžvalgos bokšto aikštelės. Paskutinis kelionės punktas buvo pažintis sustambiausiai Europos gyvūnais - stumbrais. Mokytojos Lina ir Rasa

„VARPELIS“ VĖL TARPTAUTINIUOSE VANDENYSE!

Norime pasidžiaugti, kad „Varpelio“ pradinė mokykla laimėjo dotaciją programos „Erasmus+“  1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo mobilumo projekto Nr. 2018-1-LT01-KA101-046732 „GABIŲ MOKINIŲ UGDYMO PROGRAMOS PLĖTRA IR MODERNIZAVIMAS“ įgyvendinimui.

Projekto sumanymą ir poreikį nulėmė mokyklos strateginio plano tikslas: bendradarbiaujant su mokyklos bendruomene siekti aukštų akademinių pasiekimų, naudojant IKT, ugdant mokėjimo mokytis, gamtamokslinių įgūdžių kompetencijas modernioje mokykloje. 

Mūsų mokykloje įkurta Respublikinė gabumų ugdymo akademija ,,Smalsutis‘‘ apima tris akademines sritis: lietuvių kalbos, matematikos ir pasaulio pažinimo. Atsirado poreikis pakelti mokyklos kokybę į aukštesnį lygį,  atnaujinant visų trijų sričių programas bei prijungiant anglų kalbą kaip ketvirtą akademinę sritį, t.y. sukurti anglų k. mokymo modulį, paremtą dalyko ir kalbos integruoto mokymo(si) (angl. Content and Language Integrated Learning ( CLIL)  metodika. CLIL formos pranašumas yra tas, kad juo siekiama plėtoti tiek dalyko, tiek kalbos, kuria šio dalyko mokoma, žinias ir gebėjimus, dalyką ir kalbą laikant vienodai svarbiais. Tai leistų gabiems mokiniams naujai pažvelgti į juos dominančius dalykus, pagilinti, praplėsti ir pritaikyti pasaulio pažinimo, matematikos, gimtosios kalbos ir anglų kalbos žinias bei IKT įgūdžius, ugdant bendrąsias kompetencijas (mokėjimo mokytis, komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo, kūrybingumo ir asmenines).

Mokytojai  pasidalins kursuose įgytomis žiniomis ir gerąja patirtimi su mokyklos kolegomis. Tai leis atsinaujinti visiems mokyklos mokytojams ir modernizuoti gabumų ugdymo sistemą bei turėti anglų kalbos mokymo modulį gabiems mokiniams. Pokytis skatins mokyklos bendruomenės atvirumą pasauliui ir tarptautiškumą. 

Projektą inicijavo, rengė ir koordinuoja anglų k. mokytojos AURIKA JONAUSKIENĖ ir GIEDRĖ SLATKEVIČIŪTĖ. 

Edukacinė programa Alytuje

Pietų Lietuvos gyventojams grikiai nuo senų laikų buvo labai svarbūs. Užauginti nederlinguose Dzūkijos smėlynuose, jie buvo ne tik maistas, bet ir vaistas. Iš grikių gaminti gardūs, kvapnūs patiekalai, o liaudies medicinoje taip pat be jų neapsieita. Kartu kepėm, ragavom gardžiąją grikinę babką, Aplankėme A. Matučio muziejų, kopėme į Punios piliakalnį.  1 A ir 1 B klasės mokinukai su mokytojomis Vida ir Asta.

Duonelė kasdieninė

Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje 1 A ir 1B mokinukai susipažino su mūsų etninės kultūros simbolio – duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinome su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam suteikta nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, skanavome kaimiškas vaišes, aplankėme Arklio muziejų.

Į svečius pas medžius

1 A klasės mokinukai keliavo po mišką, specialiu prietaisu nustatė medžio amžių, išmatavo jo aukštį, diametrą ir sužinojo daug naudingos informacijos. Žinias įtvirtino "protų mūšyje" Gėrė žolelių arbatą, linksminosi žaidimų parke, linksmai šėlo ir atsipalaidavo. Mokytoja Vida Virbickaitė

Velykinė edukacija "Gintarinis kiaušinis“ Raudondvario pilyje

1 A  klasės mokinukai programos metu susipažino su Šv. Velykų šventės reikšme, senovinėmis tradicijomis, papročiais. Seną jungė su nauju, medinį kiaušinį dekoravo ir puošė visiškai natūraliais smulkaus gintaro gabaliukais, toks dekoratyvinis margutis  pradžiugino širdį ir namiškius. Mokytoja Vida Virbickaitė

Magiški kiaušiniai

Visą savaitę 2c klasės mokinukai užsiėmė įdomia ir labai miela veikla. Liepos mama nupirko ir padovanojo vaikams edukaciją "Magiški kiaušiniai". Buvo perinami, auginami, mokomi gerti ir lesti viščiukai. Visos mokyklos vaikai ir mokytojai galėjo stebėti ir džiaugtis naujos gyvybės grožiu. Ačiū Liepos mamai.
Mokytoja Lina D.